ביטוח לאומי : הגשת טפסים

אישה עם מחשב

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

במהלך חיינו אנו מזדקקים לשירותי הביטוח הלאומי. בפנייה לביטוח הלאומי, טפסים מהווים חלק בלתי נפרד מההליך במרבית המקרים אם לא בכולם. מילוי הטפסים בצורה מדויקת, רצינית ואחראית על פי קריטריונים ספציפיים מהווה לעיתים משימה לא פשוטה גם עבור האינטליגנטים מביננו. הבעיה נעוצה בהקפדה על ה"פינות"  שנדרשת על ידי המוסד לביטוח לאומי ובנוסף הניסוחים לא תמיד בהירים וחד משמעיים. לכן נדרשת מיומנות ידע וניסיון בתחום.

 

מדוע חשוב למלא את הטפסים במקצועיות?

הגשת תביעה לביטוח הלאומי פוגשת אותנו בדרך כלל במצבים מוחלשים  ופגיעים בחיים: נכות, השלמת הכנסה, תאונת עבודה, אבדן כושר עבודה וכדומה. אנו מצויים במצב בו אנו זקוקים לכסף במהירות האפשרית ולכמה שיותר ממנו. בפנייה לביטוח לאומי טפסים ימולאו בצורה המדויקת והמקצועית ביותר. זהו תנאי בסיסי על מנת למנוע עיכובים מיותרים, אי הבנות ובייחוד על מנת למצות ולממש את מלוא זכויותיכם הרפואיות.

 

איך טופס אמור להיות מוגש?

טפסים לביטוח הלאומי אמורים להיות מוגשים במלואם ולפי דרישות המוסד לביטוח לאומי שהן מפורטות מאוד. מקרים של חוסר במסמכים, אי מילוי פרטים נדרשים או מילוי טפסים שלא מיועדים לתביעה שלכם יפגמו במימוש זכויותיכם הרפואיות. מילוי הטפסים על ידי מומחים בתחום בצירוף האישורים הנדרשים, חוות דעת מקצועיות ומסמכים רלוונטיים נוספים-זו הנוסחה לקבל את המגיע לכם.

 

דוגמא להמחשת חשיבות הכרת דרישות הביטוח הלאומי-

בהגשת תביעה לדמי פגיעה, יש לפנות למעסיק לקבלת טופס ב"ל 250 ולמלאו בעצמכם, ובאם אתם עצמאים אזי יש למלא ב"ל 283 שזהו טופס אחר לגמרי. בנוסף עליכם לדעת כי עם טופס ההפניה לטיפול רפואי יש לגשת לקופת חולים מחלקת תאונות עבודה ולבקש מהרופא להנפיק לכם "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה".

כיצד ניתן להגיש את הטפסים?

  • שליחה בדואר ישראל לכתובת הסניף המטפל.
  • חלק מהטפסים ניתן למלא אונליין באתר של המוסד לביטוח לאומי.
  • ניתן לשלוח בפקס את הטפסים של ביטוח לאומי והמסמכים הנלווים.
  • אם הסניף של ביטוח לאומי קרוב למקום מגוריכם, ניתן לשלשל בתיבת השירות שנמצאת בכניסה לסניף.
  • אם כבר יש לכם פקיד המטפל בעניינכם ניתן לבצע שליחה ב"אזור האישי" באתר הביטוח הלאומי ישירות לפקיד המטפל בתיקכם. ניתן לשלוח תלושי שכר ואישורים מגורמים שונים.

סוגי הטפסים הנפוצים-

טופס 7801-תביעה לנכות כללית

יוגש על מנת לקבל קצבת נכות מביטוח לאומי. בטופס יש למלא פרטים אישיים שונים, אודות המחלה ותסמיניה ולצרף מסמכים רפואיים ותלושי שכר אם אתם שכירים. קביעת דרגת הנכות הינה מכרעת לקביעת גודל הקצבה שתקבלו.

טופס 7849-תביעה לשירותים מיוחדים מהמוסד לביטוח לאומי

הטופס מיועד לקשישים לסיוע בפעולות יומיומיות ללא קשר לקצבה שהם מקבלים כבר מהמוסד לביטוח לאומי.

טופס 2600-גמלת סיעוד

תביעה המוגשת על ידי אדם הנדרש לסיוע סיעודי עבור ביצוע פעולות יומיומיות. יש למלא פרטים אישיים, אישורי הכנסות של בני הזוג, מסמכים רפואיים של התובע וכדומה.

מאמרים נוספים

זה הזמן להפסיק להזיע

חלק קטן מהאוכלוסייה סובל מתופעת ההזעה המוגברת. אלו הסובלים ממנה יודעים כי זה אינו מצב המתרחש בחודשי הקיץ בלבד, שבהם ממילא חם מאוד, אלא לאורך

כללי

חיזוק חוסר ביטחון עצמי

חוסר בביטחון עצמי תוצאה של ביקורת עצמית תמידית. ביקורת עצמית תפגע בביטחון העצמי ותתאפיין בחשיבה מעוותת שמטרתה לשמור עלינו מכישלונות או מפגיעה רגשית שתיצור דימוי