הסרת נקודות חן

הסרת נקודות חן

שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

את פניהם וגופם של מיליוני ישראלים 'מקשטים' נקודות חן במקומות, גדלים וצורות שונות. מרביתן המכריע אינו מסוכן לבריאות, אך בכל זאת מטריד את מנוחתם של 'בעליהם' בשל ענייני אסתטיקה. במציאות הרפואה המודרנית של ימינו, הסרת נקודות חן הינה פרוצדורה רפואית פשוטה, מהירה, נטולת סיכונים ומשיגה את התוצאות הרצויות בקלות. אז אם גם לכם נקודת חן שאתם לא ממש אוהבים, אל תחכו יותר מדי. גשו לרופא העור שלכם והעלימו אותה כהרף עין.

לפני ביצוע הסרה, יש לאבחן באופן וודאי האם מדובר בנקודת חן בעלת מאפיינים מסוכנים – מסרטנים או שלא. אבחון שכזה ניתן לעשות באמצעות ביופסיה והסרת כירורגית. סימנים מחשידים עלולים להיות גירוד, דימום, שינוי צורה / גודל וכדומה. תהליך הסרת נקודות חן כירורגי נעשה באמצעות הרדמה מקומית, אורך כ-20 דקות ודורש החלמה בת שבוע ימים לערך. אלו הם התהליכים שאינם כירורגים: צריבה באמצעות לייזר (מתאים לנקודות חן שאינן בולטות מהעור. תהליך קצר ופשוט); הסרה באמצעות מחט חשמלית, הדומה להליך הלייזר ומתאימה לסוג דומה של נקודות חן; צריבה באמצעות חנקן נוזלי, המקפיא את האזור וגורם לנפילתה של הנקודה בחלוף מספר ימים באופן עצמאי; ועוד.

טיפול בכתמים בפנים

לא רק נקודות חן מטרידות את מנוחתם של אנשים רבים, אלא גם כתמי פנים, הנוצרים בעיקר מקרינת השמש (וגם בתקופת ההיריון, מסיבות גנטיות ועוד). טיפול בכתמים בפנים ניתן לעשות במספר דרכים עיקריות: פילינג רפואי – נחשב לנפוץ במיוחד. נעשה ע"י רופא עור, אינו כואב ונטול סיכונים. התוצאה נראית בחלוף זמן קצר ותהליך ההחלמה אורך בין שבוע לשבועיים; מכשירי לייזר – שיטה נהדרת המביאה, לרוב, תוצאות נפלאות. שלושה טיפולים קצרים ולא כואבים, ותגידי שלום לכתמי הפנים שלך. מתאים לאזור הפנים, גב הידיים, החזה ועוד; תכשירי הבהרה – מותאמים ספציפית לכל מטופל בהתאם למאפייני הכתמים שלו. ישנם גם תכשירים קוסמטיים שונים אשר ניתן לרכוש באופן עצמאי, אך חשוב להתייעץ עם רופא עור לפני כן, למניעת נזקים או סתם בזבוז כסף מיותר; טיפול באמצעות מלזמה – אידיאלי בעיקר לנשים כהות עור כנגד כתמים שהופיעו בזמן היריון או בעקבות נטילת גלולות היריון. נחשב לפחות נפוץ מבין הטיפולים השונים.

איזה טיפול שלא תבחרו, זכרו – טיפול בכתמים בפנים אינו משחק ילדים. אל תתנו לאף איש מקצוע או רופא לא מתאימים ולא מנוסים להשתמש בכם כשפני הניסיונות שלו. בחרו רק ברופא עור מומחה לכתמים ותראו תוצאות נפלאות בזמן קצר!

מאמרים נוספים

זה הזמן להפסיק להזיע

חלק קטן מהאוכלוסייה סובל מתופעת ההזעה המוגברת. אלו הסובלים ממנה יודעים כי זה אינו מצב המתרחש בחודשי הקיץ בלבד, שבהם ממילא חם מאוד, אלא לאורך

כללי

חיזוק חוסר ביטחון עצמי

חוסר בביטחון עצמי תוצאה של ביקורת עצמית תמידית. ביקורת עצמית תפגע בביטחון העצמי ותתאפיין בחשיבה מעוותת שמטרתה לשמור עלינו מכישלונות או מפגיעה רגשית שתיצור דימוי